ABG03A15N3R3
Manufacturer:
COILANK INTERNATIONAL
Mfr.Part #:
ABG03A15N3R3
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 3.3 µH 30 % 1.4 A 77 mΩ
ParameterValue
DC Resistance (DCR)77 mΩ
Inductance3.3 µH
RoHSCompliant
Tolerance30 %
TypePower Inductor
Self Resonant Frequency68 MHz
PackagingReel
Saturation Current1.36 A
Current Rating1.4 A
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Core MaterialFerrite
Height - Seated (Max)1.5 mm